Dny s řemeslem v Dřevěnce na Fojtství

Oblíbený Gorolský den s řemeslem plný zábavy pro velké i malé

Datum konání: 12. 7. 2018 - 23. 8. 2018

Místo konání: Dřevěnka na Fojtství (Gorolské turistické informační centrum), Mosty u Jablunkova 381

Typ akce: ostatní

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 42 dní

Zdroj: Obec Mosty u Jablunkova

Čtyřikrát během prázdnin přijdou do dřevěnky lidoví řemeslníci a vy je můžete pozorovat při práci a také si pod jejich vedením zkusit něco vyrobit. Akce je určena pro velké i malé návštěvníky, každý, kdo absolvuje všechna stanoviště, bude zařazen do slosování o ceny. Komu během tvůrčích dílen vyhládne, ochutná regionální speciality - bramborové placky se škvarky, tradiční polévku, domácí koláč, domácí sýry i hrčavské pivo. Přijďte od 10.00 do 15.00 na gorolské dny s řemeslem. V 15.30 probíhá losování cen.

• čtvrtek 12. 7. – Vše se točí kolem bylinek

Barvení látek a vlny odvarem z bylinek, tvoření bylinkových pytlíčků, zdobení květináče a sázení bylinek, tvoření zápichu ze dřeva do zahrádky. Prodej domácích bylinkových sirupů a regionálních produktů.

• úterý 24. 7. - Dřevo v životě Gorolůmimořádně v úterý!

Ukázka vyřezávání uměleckých řezeb, vydlabávání květináče, řezání dřeva a vypalování ornamentů na dřevo, výroba proutěné metličky, tvorba dřevěných ozdob, výroba papíru aj. Prodej regionálních produktů.

• čtvrtek 9. 8. – Plody gorolské zahrádky

Zpracování ovoce – vaření marmelád, přesnídávky, moštování jablek. Zdobení sklenic na marmeládu a zpracování obilí od jeho vymlácení, mletí až k výslednému produktu. Prodej marmelád a regionálních produktů.

• čt 23. 8. - Medový den

Výstavka včelařského nářadí s výkladem o jejich používání, povídání o chovu včel a jak to mají v úlu zařízeno, zdobení medových perníčků, práce s voskem, tvorba suvenýrů – včeliček ze slámy a mnoho dalšího. Prodej medu a regionálních produktů.

Den s remeslem_12.7.2018 Den s remeslem_24.7.2018Leto

Vytvořeno: 3. 7. 2018